Search
Close this search box.

Yasalar etkin uygulanmalıdır, Türk yargısına güveniyoruz.

20 Nisan 2022

Antalya Öncü Kadın İl Başkanımız Lale Berrak Şahin, cinsel saldırı mağduru Çiğdem Yaylak’ın ailesi ve avukatıyla Al Yazma Anıtı önünde basın açıklaması düzenledi. Lale Berrak Şahin:

“Tek derdi çocuğuna ekmek parası götürmek olan ve uğradığı cinsel saldırı yetmezmiş gibi saldırganlar tarafından intihara teşvik edilen ve tüm bunların sonucunda yatağa bağımlı bakıma muhtaç hale düşen kız kardeşimizin ve annesinin başına gelenleri şiddetle kınıyoruz.

Bu hepimizin utancıdır.

Vatan partisi ÖNCÜ KADIN olarak mağdurun ve ailesinin yanındayız.

Kadına yönelik şiddeti ve bunun en ağır biçimi olan cinsel şiddeti kınıyoruz. Bununla mücadele etmek devletçe ve milletçe hepimizin sorumluluğudur.

Hukuki alanda yasaların en etkin biçimde uygulanmasını bekliyor ve Türk yargısına da güveniyoruz.

Fakat bu bataklığı kurutmak örgütlü mücadele azmi ile mümkün olur.

Antalyamızda Demokratik kitle örgütleri ve kurumlarımızla sıkı işbirliği içinde, kadına yönelik şiddet konusunda zihniyet değişikliğini hedefleyen ve kadını güçlendirecek çalışmaları yoğunlaştıracağız. Ayrıca uyuşturucu ile mücadeleyi de şiddetle mücadelenin kapsamı içine alınarak yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

Çünkü kötülüklerin birbirini beslediğini bu vahim olayda bir kez daha görüyoruz.

Ayrıca mesleğini icra etmeye çalışan Sayın Avukatımıza, failler tarafından yapılan cinsel saldırı tehditlerini de kabul etmiyor ve Avukatımızın can güvenliğinin sağlanması için her türlü tedbirlerin alınması gerektiğini düşünüyoruz.

Artık 21. yüzyılda Türk toplumuna yakışmayan bu zihniyet ve çürümüşlüğü bitirmek zorundayız.

Devletimizin KADES uygulamasını her kadının cep telefonuna indirmesini destekliyoruz. Fakat bu uygulamaya ihtiyacımızın hiç kalmayacağı bir toplum bilincine ulaşmayı da üzerimize düşen bir görev olarak görüyoruz.” dedi.

Paylaş
Tweetle
Gönder