Search
Close this search box.

Vatan Partisi Öncü Kadın kurultaya gidiyor: ”Kadınlar Vatan Partisi’ne, Vatan Partisi iktidara”

18 Eylül 2021

Vatan Partisi Öncü Kadın 26 Eylül’de 11’inci Olağan Genel Kurultayı’nı toplayacak. ”Kadınlar Vatan Partisi’ne Vatan Partisi İktidara” sloganı ile yapılacak kurultaya Genel Başkan Doğu Perinçek ve Diyarbakır anneleri de katılacak. Öncü Kadın Genel Sekreter Yardımcısı Eylem Göksu Yıldırım, hayatın her alanında üretime katkı sunan kadınların kurultaya damga vuracağını söyledi.

Kadın hareketinin öncüleri iktidar hedefi için bu kurultayda birleşecek.

Vatan Partisi Öncü Kadın, Diyarbakır‘da PKK/HDP‘ye bayrak açan annelere büyük destek verdi. Öncü Kadın aynı zamanda Neoliberal kadın eylemlerine karşı çizgi mücadelesini göğüsledi.

Bununla da yetinmeyip tacize ve tecavüze uğrayan kadınlarla çocukların haklarını sonuna kadar savundu. Şimdi de kadın mücadelesini daha da yükseltmek için kurultayını toplama kararı aldı. 

Öncü Kadın Genel Sekreter Yardımcısı Eylem Göksu Yıldırım, kurultay hazırlıklarını Ulusal Kanal’a anlattı: 

– Türkiye‘de kadın hareketi yükselmektedir. Kurultayımızı 26 Eylül 2021 Pazar günü saat 10.30’da Anemon Otel’de toplayacağız. Kurultaya Genel Başkanımız Doğu Perinçek katılacak Diyarbakır’dan annelerimiz gelecek.

– Sloganımız Kadınlar Vatan Partisi’ne Vatan Partisi İktidara olacak. ABD emperyalizminin yenilgisi ve Türkiye’nin içine girdiği devrimci dönem, devrimci kadın hareketinin yükselmesine zemin oluşturmaktadır. Öncü Kadın örgütümüz, iki çizgi mücadelesinde gelişen program ve siyasetleriyle Türkiye kadın hareketine önderlik etme yoluna girmiştir.

Yıldırım, Türkiye’nin Üretim Devrimi koşullarına girdiği bu dönemde toplanacak kurultaya emek mücadelesi veren, alın teri döken kadınların damga vuracağını belirtti:

– Üretim Devrimi koşulları, Vatan Partisi’ne tarihi bir fırsat sunmaktadır. Kadın örgütlenmemizi güçlendirerek bu fırsatı değerlendirme görevi önümüzdedir.

Paylaş
Tweetle
Gönder