Search
Close this search box.

Öncü Kadınlar büyük kurultaya hazır!

24 Kasım 2022

Vatan Partisi Amiral Soner Polat 11.Genel Kurultayı’na Türkiye’nin çeşitli illerinden katılma hazırlığındaki Öncü Kadın örgütleri mahalle mahalle, köy köy kurultayı örgütlüyor. Üretici kadın kooperatifleri, esnaf, pazar yerleri, evler tek tek ziyaret ediliyor.

Öncü Kadınlar büyük kurultaya hazır!

ÜRETEN MİLLET İÇİN İKTİDARA

Öncü Kadın Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Sekreteri Özge Yaren Enç:

İzmir’in dört bir yanında Genel Kurultay hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Son dönemece tüm gövdemizle girdik! Sokak sokak, dükkan dükkan, ev ev, köy köy dolaşarak tüm kadınlarımızı kurultayımıza davet ediyoruz. Tepkiler oldukça olumlu. Kadınlar gerçek çözümlerin partimizde olduğunu görmeye başladı.

Kenti afişler ve bildirilerle donatarak kurultay havasını burada da estiriyoruz. Uyuşturucu ile mücadeleden, kadına şiddetle mücadeleye birçok alanda sahada kadınlarla sohbet edip fikir alışverişinde bulunuyoruz. Hepsi çözüm önerilerini sunuyor, bizim önerilerimizde ve çözümlerimizde birleşiyor.

26 Kasım’da tüm kadınlarımızı seslerini duyurmaya, partiyle birlikte güçlü devlet, üreten millet için iktidara yürümeye davet ediyoruz!

‘AYAK BASMADIK MAHALLE BIRAKMADIK!’

Öncü Kadın Ankara İl Başkanı Şule Uncu:

Kurultayımıza ev sahipliği yapacak şehrimizin özellikle merkez ilçelerinde ayak basmadık mahalle bırakmadık. Bütün şehri afişler ve pankartlarla bezedik. İlçe örgütlerimizle birlikte masa çalışmalarında, esnaf ziyaretlerinde, ev ziyaretlerinde birebir görüşme şansı yakaladığımız Ankaralı hemşerilerimizin güler yüzüne, yoğun ilgisine mazhar olduk. Öncü Kadın’ın kurultaya davet listesinde ilk sırayı üretici kadınlar aldı. İletişimde olduğumuz üretici kadınlardan, kadın kooperatiflerinden, esnaf kadınlardan, Yenişehir pazarında çalışan kadınlardan kurultayımıza katılacakları sözünü aldık.

Öncü Kadınlar büyük kurultaya hazır! - Resim : 1

‘BEKLE BİZİ GÜZEL ANKARA’MIZ’

Öncü Kadın İstanbul İl Başkanı Şükran Ulusoy:

Öncü Kadın İstanbul İl Başkanlığı olarak ilimizde bulunan kadın kooperatiflerini, kadın derneklerini ve köklü aileleri ziyaret ettik, evlerine konuk olduk. Kurultayımıza davet ettiğimiz herkes memnuniyetle katılacaklarını söylediler. Kürsüden düşüncelerini, üretimde, istihdamda kadının önemini ve gücünü ülkemize olduğu kadar dünyaya da duyuracaklar. Genel Kurultayımız her kesimden kadınımızın gür sesi olacak. Hep birlikte coşkuyla ve heyecanla hazırlanıyoruz. Onlarca otobüsle Ankara’da olacağız. Bekle bizi güzel Ankara’mız!

‘ŞENLİĞE UYANACAĞIZ’

Öncü Kadın Antalya İl Başkanı Jale Yatbaz:

Antalya Öncü Kadın İl başkanlığımız ve partimizin bütün organlarıyla, İlçeler, Öncü Kadın, Öncü Genç ortak çalışma yoluyla yürütmektedir. Çarşılardan, pazarlara kadar her tezgah masa çalışmalarımızla destekleniyor. Ev ziyaretlerimizle kadın üyelerimizin sofrasına varıncaya dek, 19 ilçemizin köylerinde, üreten kadınlarımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Ne altılı masa, ne Cumhur İttifakı, iktidarın ensesindeyiz, Batı’nın hakkından Doğu gelecek diyerek çözümü Beydağlarında bulduk, sözümüzü Ankara’ ya saklıyoruz. Düğüne gider gibi, bayram sabahına hazırlanır gibi kadınlar alanlardan ses veriyor.

Paylaş
Tweetle
Gönder