Search
Close this search box.

Ankara'dan, Batman'dan, Çankaya'dan yükselen tarihsel irade

26 Şubat 2024

Vatan Partisi, Batman’da belediye başkan adaylarını açıkladı. Aday listesinin yarısı genç kadın adaylardan oluşuyor. Türkiye’nin en genç kadın adayından, 4 çocuk annesine kadar öncü kadınlar kamucu belediyecilik ile rantçı belediyeciliği tarihe gömecekleri sözünü verdi.

Vatan Partisi Batman İl Örgütü, düzenlenen toplantı ile adaylarını açıkladı. Genel Sekreter Özgür Bursalı, Diyarbakır Belediye Başkan Adayı Ferdi Tanhan, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeyneddin Bozan’ın da hazır bulunduğu toplantıda Batman’ı kamu hizmeti devrimiyle şaha kalkındıracakları sözü verildi. Batman İl Başkanı İrfan Coşkun yaptığı konuşmada kentin bütün ilçelerinde aday gösterdiklerini ve kadın adaylarla bütün partilerin önüne geçtiklerine vurgu yaptı. Vatan Partisi Genel Sekreteri Bursalı ise konuşmasında Batman’ın Türkiye’ye örnek olduğunu ve bir kadın devrimine önderlik yaptığını söyledi.

Bursalı, “Vatan Partisi’nin kadın adayları Batman’da en önde. Batman Türkiye’ye örnek. Bu manzara İstanbul’da yok, İzmir’de yok, Muğla’da yok ama Batman’da var. Bu gurur Batman’ın. Bu yüzden Batmanlılara içten teşekkür ediyorum. Çünkü bir yerde kadınlar en öndeyse orada toplum gelişir,üretir. Kadın mutluysa toplum mutlu olur. Çağdaş Türkiye manzarasını Batman’dan tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde gösteriyorsunuz, sizlere helal olsun. Hepsi girişimci, hepsi hayatın içinde, hepsi genç, hepsi kararlı, hepsi cesur, zorlukların sırtını yere getirerek bugünlere gelmiş adaylarımız Türkiye’nin önündeki aydınlığın temsilcileridir. Batman’da Vatan Partisi bir kadın devrimi yapmıştır. Bu devrim Türkiye’ye yayılacaktır. “

Genel Sekreter Bursalı, Türkiye’yi Amerika ve İsrail eksenli güçlerin Batman’dan, Diyarbakır’dan, Şırnak’tan bölmeye çalıştıklarını ancak başarısız olduklarını belirtti:

“Türkiye Batman’dan birleşti. Türkiye Diyarbakır’dan birleşti. Beraber üzülmüş, beraber sevinmiş, Türk de biziz Kürt de biziz hepimiz Türk milletiyiz demişiz. Ancak bizi aldatmaya çalışanların gürültüsünü duyuyoruz. Yeni yeni tezgahlar kuruyorlar. Kimisi Atatürkümüz üzerinden, kimimiz dinimiz üzerinden, kimisi kimliğimiz ve dilimiz üzerinden bizi aldatmaya çalışıyor. Kimse Batmanlıyı kandıramaz, kimse Batman’ın alın terini, kaynağını çalamaz.”

Türkiye’nin önünde büyük ekonomik zorlukların olduğunu belirten Bursalı: “Seçimden sonra faizler, enflasyon tavan yapacak, halkımızı büyük zorluklar bekliyor. Bir yandan Türkiye’nin önünde güvenlik tehditleri var. Türkiye’yi bir tek Vatan Partisi bu zorluklardan çıkarabilir. Batman’ın da Türkiye’nin en büyük sorunu üretim. Bölgemizi, şehrimizi, köyümüzü bizi yönetenler kaderlerine terk ettiler. Türkiye’yi 1980’den sonra bir yola soktular, fabrikadan kopardılar, üretimden kopardılar. Milletimizi işsiz bıraktılar. Memleketini terk etmek zorunda kaldı milyonlarca insanımız göçe zorlandı. Biz kendilerine değil kentlerine çalışacak adayları Batman’a yönetici yapmayı öneriyoruz. Ranta son verecek kamu hizmeti bayrağını Batman’dan açıyoruz.” Dedi.

Genel Sekreter Özgür Bursalı’nın ardından söz alan Batman Belediye Başkan Adayı Büşra Aslan, Vatan Partisi’nden belediye başkan adayı olarak gösterilmenin gururunu yaşadığını belirterek, “Ben bir anneyim. Batman’da gençlerin hali perişan. Batman uyuşturucu bataklığında yüzüyor, her gün sokaklarımızda silahlar patlıyor, mafyatik oluşumlar sokaklarımızın huzurunu bozuyor. Ben bir anneyim. Sadece kendi evlatlarımı değil Batman’ın bütün çocuklarını düşünüyorum. Çocuklarımın işsiz kalacağı, dağlara kaçırılacağı, utanç içinde yaşayacağı bir toplumsal düzen istemiyorum. Bu sistemin geleceğimizi ve evlatlarımızı hedef alması benim aday olmamdaki temel nedendir. Bütün bunları bir tek Vatan Partisi çözecek. Öne atılıyorum ve Batmanlıların özellikle de kadınların desteğini bekliyorum .” ifadelerini kullandı.

Ankara'dan, Batman'dan, Çankaya'dan yükselen tarihsel irade - Resim : 3

SÖZ KADINLARIN!

Batman Belediye Başkan Adayı işçi olan 4 çocuk annesi Büşra Aslan, Beşiri Belediye Başkan Adayı bir çocuk annesi Şükran Aksak, Kozluk Belediye Başkan Adayı çiftçi Zekeriya Okan, Kozluk’a bağlı Bekirhan Belde Belediye Başkan Adayı Mesut Özcan, Hasankeyf Belediye Başkan Adayı Süphan Uzdan, Sason Belediye Başkan Adayı İhsan Coşkun Batman’ı kamu hizmeti devrimiyle kalkındıracaklarına söz verdiler.

EN GENÇ BAŞAN ADAYI İKİKÖPRÜ’DE

Vatan Partisi Türkiye’nin en genç belediye başkan adayını da Batman’ın Beşiri’ye bağlı İkiköprü Beldesinden aday gösterdi. İkiköprü Belediye Başkan Adayı 20 yaşındaki Esra Uygur’un özgüveni ve iddiası düzenlenen basın toplantısına damgasını vurdu. Uygur, Türkiye’nin en genç Belediye Başkan adayı olarak ranta değil halka hizmet etmek için aday olduğunu ifade ederek, “Kadınları ve gençleri yönetici kademelerde aday gösteren partim Vatan Partisi’ne çok teşekkür ediyorum. Benim adaylığımın en önemli nedeni Vatan Partisi’nin ranta değil kamu hizmetine vurgu yapan politikalarının olmasıdır. Bütün diğer partiler dar çıkarları savunurken Vatan Partisi bölge halkını savunmaktadır. Hiçbir sorunu çözemeyen beceriksiz yöneticilerin yerine varlığımı halkıma adayarak görev yapacağıma söz veriyorum. İkiköprüyü bu mücadeleye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

BEŞİRİ’YE KADIN ELİ DEĞECEK

Beşiri Belediye Başkan Adayı Şükran Aksak da tarım bölgesi olan Beşiri’nin işsizlikten kırıldığını ve çevrenin düzensizlik ve pislik içinde olduğunu, belediyenin bunları önlemek için hiçbir hizmette bulunmadığını söyledi. Aksak, “Ben Beşiri’ye kadın eli değmesi gerektiğini düşünüyorum. Kendime, halkıma ve partime güveniyorum. Beşirili kadınların beni yalnız bırakmayacağını biliyorum. Beşiri’ye kadın eli değecek, Batman özgürleşecek.”

‘BATMAN’A DENİZ GETİRECEĞİZ’

Kayseri’ye deniz getireceğim diye kaideleşmiş bir sözü hatırlatan Ferdi Tanhan, “Batman’a deniz getireceğiz, bunu ciddi ciddi söylüyorum. “ diyerek herkesi şaşırttı. Herkesin gülümsemesi üzerine Tanhan şöyle devam etti:

“Evet biz Batman’a deniz getiriyoruz. Tabi mecazi anlamda. Ama gerçekten deniz getirsek Batman’a bu kadar hizmet etmiş olamazdık. Gerçekten deniz getirsek bu kadar bereket getiremezdik. Gerçekten deniz getirsek bu kadar namus getiremezdik. Gerçekten deniz getirmiş olsak Batman’ı yönetmesi için böyle namuslu elleri görevlendiremezdik. Batman’a deniz kadar bereketli, deniz kadar namuslu, deniz kadar cesaretli… Batman’a getireceğimiz hizmet deniz kadar bol, denizleri gibi engin. Çünkü masmavi denizlerin temizliğinde adaylarımız var. Kadınlarımızın önderliğinde Batman’a deniz getirmenin büyük başarısını kucaklamak için hep beraber oylar Vatan Partisi’ne.” dedi.

Konuşmasına Kürtçe bir atasözünü söyleyerek devam eden Tanhan: ‘Destê Merdan Dermane Derdan’ Mert insanların elleri bütün dertlerin dermanıdır. Biz Batman’ı mert insanların elleriyle yöneteceğiz” diye ekledi.

Paylaş
Tweetle
Gönder