Search
Close this search box.

Anneler Gününüz kutlu olsun!

Oğlunu PKK’dan kurtaran Hacire Akar büyük bir isyanı başlatmıştı. Diyarbakır Annelerinin HDP İl Başkanlığı önündeki evlat nöbeti 3 Eylül 2019’dan bu yana sürüyor.
10 Mayıs 2020
Meltem AYVALI
Öncü Kadın Genel Başkanı

Oğlunu PKK’dan kurtaran Hacire Akar büyük bir isyanı başlatmıştı. Diyarbakır Annelerinin HDP İl Başkanlığı önündeki evlat nöbeti 3 Eylül 2019’dan bu yana sürüyor. Aylardır cesaretle, kararlılıkla ve inançla devam ettikleri nöbet evlat nöbetidir, vatan nöbetidir, insanlık nöbetidir. Anneler Günü’nde bizlere düşen görev ise Diyarbakır Annelerinin sesi olmaktır.

Türk milleti, ilk günden itibaren bu haklı mücadelenin etrafında kenetlenmiştir. Yurdun dört bir yanından kadınlar, gençler, öğretmenler, demokratik kitle örgütü temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, yurttaşlar Diyarbakır’a koşmuştur. Şehit annesiyle kucaklaşan Diyarbakır annesi birliğin ve kardeşliğin sembolü haline gelmiştir. PKK’ya meydan okuyan kahraman kadınlar HDP’nin maskesini düşürmüştür.

Ve açıkça ifade etmeliyiz ki, ittifak ortakları HDP’yi kurtarmak için Diyarbakır Anneleri’nin sesini duymayanlar, elini tutmayanlar hatta onlara iftira atanlar, hakaret edenler Türk milletinin vicdanında mahkûm edilmiştir. “Siyasi parti binası evlat aranacak yer değil, gidin çocuğunuzu devlet kapısında arayın” diyenler kaybetmiştir. Diyarbakır Anneleri 251 gündür HDP İl Başkanlığı binası önündedir! Çünkü HDP eşittir PKK’dır. “Tiyatro” sakızını çiğnemeye çabalayanlar kaybetmiştir, kendilerini Pervin Buldan ile kol kola Selahattin Demirtaş tiyatrosu izlerken bulmuşlardır. Diyarbakır Annelerinin karşısına Cumartesi annelerini koyarak acılar üzerinden bölücülük arzulayanlar ise acınacak duruma düşmüştür. HDP ile ittifakın sonu ne yazık ki budur. Öncü Kadın olarak çağrımızdır: Dağa çocuk kaçıranların elini bırakın, Diyarbakır analarıyla kucaklaşın. Vakit geç olmadan Türkiye gemisine binin. Çünkü emperyalizm yenilmektedir, PKK yenilmektedir, HDP yenilmektedir. Diyarbakır annelerinin mücadelesinden ise zafer haberleri gelmektedir.

Türk ordusunun terörle kararlı mücadelesi ve Diyarbakır Annelerinin evlat nöbeti PKK’da çözülmeleri hızlandırmıştır. Annelerimiz evlatlarına kavuşmaya başlamıştır. Hepsinin yüzü gülene, evlat hasretleri dinene kadar mücadeleye devam edeceğiz. Onlar hepimizin annesidir.

Ülkemiz bir yandan terörle mücadelesini sürdürürken diğer yandan koronavirüsle savaşmaktadır. Savaşın en ön cephesinde ise sağlık ordumuz bulunuyor. Olağanüstü fedakârlıklarla görev yapan sağlık ordumuza teşekkürü bir borç biliyoruz.

Evladını vatan için toprağa veren şehit annelerinin, PKK’ya meydan okuyan Diyarbakır Annelerinin, haftalardır kızlarına oğullarına sarılamadan salgınla savaşan sağlık çalışanı annelerin ve omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layık bütün annelerimizin günü kutlu olsun! Anneler Gününüz kutlu olsun!