Search
Close this search box.

Batı’da LGBT yasakları artıyor

21 Nisan 2023

ABD’de son birkaç yılda 45 eyalette 452 LGBT karşıtı yasa tasarısı çıkarıldı ve 14 farklı eyalette 29 yasa tasarısı kabul edildi. Öncü Kadın Başkanı Meltem Ayvalı ‘Batı’dan yayılan LGBT modası önce Batı’nın kendi gençlerini vurdu, onlar bile artık tedbir almak zorundalar.’ dedi. 

ABD’nin Washington eyaletinde cinsiyet değiştirme ameliyatına rıza göstermeyen ailelerinden çocukları uzaklaştırıp devlet korumasına alınmasını sağlayacak bir yasa, geçen hafta Meclis’ten geçti. Konuyu ele alan Batı medyası ise son yıllarda LGBT hareketine özgürlüklerin değil yasakların arttığına dikkat çeken veriler yayınladı. Vatan Partisi Öncü Kadın Başkanı ve Milletvekili Adayı Meltem Ayvalı “Batı’dan yayılan LGBT modası önce Batı’nın kendi gençlerini vurdu, onlar bile artık tedbir almak zorundalar. Batı komada ve bizi uyarıyor. Çocuklarımızı istismardan, gençliğimizi yozlaşmadan, kadınlarımızı aşağılanmaktan korumak için, aileyi ve toplumu çözülmekten kurtarmak için LGBT dayatmasına karşı mücadelemizi yükseltmeliyiz.” dedi.

ABD’de bazı eyaletler LGBT hareketinin önünü açan yasalar çıkarıyor. Ancak aynı ülkenin tüm eyaletleri dikkate alındığında LGBT yasaklarının giderek ağırlık kazandığı görülüyor. ACLU verilerine göre ABD’de 45 eyalette 452 LGBT karşıtı yasa tasarısı çıkarıldı ve 14 farklı eyalette 29 yasa tasarısı kabul edildi. Washington Post’ta yayınlanan verilere göre ise yasak teklifleri son beş yılda çığ gibi büyüdü. 2018’de ABD’de 19 LGBT karşıtı yasa önerisi verilirken 2019’da bu sayı 25’e, 2020’de 60’a, 2021’de 131’e ve 2022’de 155’e yükseldi.

Batı’da LGBT yasakları artıyor - Resim : 1

Konuyu Aydınlık’a değerlendiren Meltem Ayvalı, İngiltere’de de bazı cinsiyet değiştirme kliniklerinin kapatıldığını, Fransa’da eşcinsel evliliklere karşı yüz binlerin sokağa çıktığını anımsattı.

‘BİLİM İNSANLARI DA İSYAN ETMEYE BAŞLADI’

Ayvalı, pek çok Batı ülkesinde 18 yaş altı cinsiyet değiştirme operasyonlarında yüzde 1500’lere varan artışlar olduğuna ve gençler arasında bunalımların arttığına dikkat çekti. Ayvalı, şu değerlendirmeyi yaptı:

“LGBT hareketi emperyalist-kapitalist sistemin yarattığı tüketime, bireyciliğe ve hazza dayalı kültürün sonucu olarak Batı’da doğdu. İnsan hakları ve özgürlükler hareketi olarak değil, bilim dışı ve ideolojik bir dayatma şeklinde gelişti. LGBT propagandası kışkırtıldı ve eşcinsellik modası ortaya çıktı. Bugün, pek çok Batı ülkesinde 18 yaş altı cinsiyet değiştirme operasyonlarında yüzde 1500’lere varan artışlar olduğu saptanıyor. Cinsiyet değiştirme vakalarındaki bu patlama doğal sebeplerden değil, ideolojik etkenlerden kaynaklanıyor.

“Batı’dan yayılan LGBT modası önce Batı’nın kendi gençlerini vurdu. Eşcinsellikteki yapay artışlar gençleri kendi bedenleriyle kavgalı hale getirdi, yabancılaşmayı doğurdu, bunalımlar arttı. Batı ülkeleri bile artık tedbir almak zorundalar. ABD’nin bazı eyaletlerinde devlet okullarında cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim eğitimleri yasaklandı. İngiltere’de bazı cinsiyet değiştirme klinikleri kapatıldı. Fransa’da eşcinsel evliliklere karşı yüz binler sokağa çıktı. Trans yüzücülerin kadın yarışlarına katılması engellendi. LGBT modasının çocuklar ve gençler üzerindeki yıkıcı sonuçlarını gözleyen bilim insanları son zamanlarda LGBT dayatmasına isyan etmeye başladılar.”

‘BATI KOMADA VE BİZİ UYARIYOR’

Vatan Partisi Milletvekili Adayı Meltem Ayvalı, LGBT dayatmasına karşı mücadeleyi yükseltmemiz gerektiğine vurgu yaptı ve şöyle konuştu: “Bütün ülkelerde küreselcilerin LGBT savunucusu olduğunu, milli devletlerden ve insandan yana olanların LGBT dayatmasına tavır aldığını görüyoruz. Ne kadar geciktirilmeye çalışılırsa çalışılsın, insanı yıkan bu sistem çöküyor. Batı komada ve bizi uyarıyor. Çocuklarımızı istismardan, gençliğimizi yozlaşmadan, kadınlarımızı aşağılanmaktan korumak için, aileyi ve toplumu çözülmekten kurtarmak için LGBT dayatmasına karşı mücadelemizi yükseltmeliyiz. Bu mücadele özgürlük mücadelesidir, insanlık mücadelesidir.”

Paylaş
Tweetle
Gönder